17 letni obywatel Ukrainy bez uprawnień kierował motocyklem. Grupa SPEEDp ruszyła w pościg

Policyjny pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (tj.3 lipca br.) około godziny 18:20 w Dobczycach na ul. Energetyków.

Fot. Policja

Policjanci grupy SPEED z KWP w Krakowie poruszając się nieoznakowanym radiowozem, podjęli pościg za kierującym motocyklem marki Honda, który pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli.

Kierującym motocyklem okazał się 17-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami. Za popełnione przestępstwo tj. brak zatrzymania się do kontroli drogowej grozi motocykliście do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia drogowe, w tym kierowanie motocyklem bez uprawnień.

Policjanci, prowadząc działania ukierunkowane na bezpieczeństwo motocyklistów, nadzorują i kontrolują ich zachowania na drodze. Apelujemy o rozważną jazdę tymi jednośladami. Jedna chwila nieuwagi może przyczynić się do utraty zdrowia, a nawet i życia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE