Umożliwi to uchodźcom powrót do domów. Przełomowa deklaracja Zełenskiego

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński potwierdził, że doszło do przełomu w sprawie dostarczenia broni. Od zachodnich sojuszników nadchodzą dostawy potężnych systemów obrony powietrznej – powiedział prezydent. Dodał, że pozwoli to uchodźcom na powrót do domów.

Fot. president.gov.ua

Zapowiedź dotycząca broni padła na konferencji prasowej z premierem Irlandii, który przybył do Kijowa.

Niezależnie od tego, jak toczy się wojna na polu bitwy, priorytetem pozostaje bezpieczeństwo nieba – podkreślił Zełenski – Nikt już nie czeka na ten czy inny samolot, ale wszyscy liczymy i mamy potwierdzenie, na razie teoretyczne, na dostawę na Ukrainę potężnej obrony powietrznej (…) Od dostaw takiego sprzętu, który da ochronę przed rosyjskimi atakami rakietowymi, będzie zależeć to, jak szybko do domów będą powracać uciekinierzy wojenni. To ważne, by dzieci mogły powrócić do szkół, a dorośli na uniwersytety i do pracy – powiedział prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski nie przedstawił szczegółów na temat nowych dostaw, podkreślił jednak, że zagraniczni sojusznicy wiedzą, jakiego uzbrojenia potrzeba Ukrainie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]