Wojna na Ukrainie. Władze apelują o ewakuację

W obwodzie donieckim mieszkańcy zostali przed władze wezwani do ewakuacji. Wszystko ze względu na ciężka sytuacje związana z inwazją wojsk rosyjskich. 

Dziś mija 133 dzień wojny na Ukrainie. Na terenie całego kraju ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Rosjanie bez bez oporów atakują ludzi i niszczą miasta. Szczególnie ciężka sytuacja jest na wschodzie Ukrainy w obwodzie donieckim i ługańskim.

Wladze rejonu donieckiego  zostali wezwani do ewakuacji. Wojska rosyjskie prowadzą  tam chaotyczne ostrzały. Jak wyjaśnia szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko, ataki mają powodować ogromną panikę wśród ludności. Gwałtownie wzrasta również liczba ofiar.

Na potwierdzenie swoich słów Kyryłenko dodał, że w ostatnim tygodniu nie było ani jednego dnia, by siły rosyjskie nie ostrzelały Słowiańska. Wczoraj miasto to stało się celem kolejnego ataku. Jedna osoba zginęła, kilku cywilów zostało rannych. Jednak ze względu na trwające walki, liczby te mogą się jeszcze zmienić.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]