Adam Niedzielski po spotkaniu z premierem i Radą ds. COVID

Minister zdrowia przekazał dziś, że wskaźnik reprodukcji wirusa SARS-Cov-2  zwiększył się do poziomu bliskiego 1,5. Przypomnijmy, dziś odbyło się spotkanie z premierem i Radą ds. COVID. 

Dziś odbyło się spotkanie ministra zdrowia z premierem Mateuszem Morawieckim i Radą ds. COVID. Następnie Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie przebiegu rozmów. Czy grozi nam kolejna fala koronawirusa? Jest się czego obawiać?

Jak przekazał szef resortu zdrowia, przez ostatnie dwa tygodnie obserwowane są mniej więcej 60-procentowe wzrosty liczby zakażeń. W tej chwili przez większość dni liczba przypadków raportowanych codziennie przekracza tysiąc. Wskaźnik R zwiększył się do poziomu bliskiego 1,5.

Adam Niedzielski dodał, że obecna sytuacja epidemiczna nakazuje przede wszystkim skoncentrować się do monitorowania hospitalizacji. Wyjaśnił, że teraz w szpitalach przebywa około 450 osób. A jeśli liczba wynosi poniżej 5 tysięcy, nie ma powodów do obaw ani do wprowadzania obostrzeń.

Minister zdrowia zarekomendował jednak noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych osobom po 70 roku życia i osobom z upośledzoną odpornością.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]