Wołodymyr Zełenski wydał ważny rozkaz

Jak przekazał ukraiński minister obrony, prezydent Wołodymyr Zełenski wydał rokaz dotyczący odzyskania okupowanych przez Rosję terenów na południu kraju. 

Ukraiński minister obrony narodowej Ołeksij Reznikow w wywiadzie dla „The Times” przekazał, że prezydent kraju wydał ważny rokaz swoim żołnierzom. Ujawnił, że Ukraina gromadzi liczące milion żołnierzy siły, wyposażone w zachodnią broń, aby odzyskać okupowane przez Rosję tereny na południu kraju.

Chodzi dokładnie o obszary w rejonie Morza Czarnego, które są kluczowe  dla całej ukraińskiej gospodarki. Jeśli uda się je odzyskać, będzie to ogromny krok ku lepszej przyszłości całego państwa. Rola ministra obrony jest taka, że kontaktuje się z krajami partnerskimi, którym przekazuje, jakiego rodzaju broni potrzeba Ukrainie.

Ołeksij Reznikow zauważył jednak, że kraje zachodnie zwiększały dostawy broni dopiero, kiedy Ukraina udowodniła, że może skutecznie walczyć, natomiast na początku rosyjskiej inwazji wiele z nich nie doceniały determinacji Ukrainy do obrony.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]