Zatrzymano mężczyznę, który nawoływał do zabicia prezydenta i premiera Polski

W czerwcu zatrzymano mężczyznę, który w internecie nawoływał do zabicie prezydenta i premiera Polski. Dopiero teraz rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych poinformował o zdarzeniu.

Sytuacja miała miejsce jeszcze w czerwcu. Jak poinformował rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żarym, Piotr U. za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook, publikował obraźliwe i wulgarne wypowiedzi zawierające nieprawdziwe stwierdzenia skierowane w kierunku prezydenta naszego kraju.

Nawoływał również do zabójstwa Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, a także fukcjonariuszy policji. Mężczyzna usłyszał zarzut publicznego pochwalania zbrodni zabójstwa w celu wyniszczenia określonych grup etnicznych, nawoływania do zabójstwa i znieważenia prezydenta.

Nie przyznał się jednak do winy. Podczas przesłuchania w prokuraturze Piotr U. stwierdził, że jedynie wyrażał swoje poglądy. Został tymczasowo aresztowany na czas 3 miesięcy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]