Pijany kierowca zaparkował na podjeździe dla karetek

W poniedziałek (4.07.br.) tuż przed godziną 19, jeden z oświęcimskich patroli podjeżdżając przed budynek oświęcimskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dostrzegli, że na podjeździe dla karetek parkuje samochód marki Opel Astra, a wokół znajduje się grupa osób. Mundurowi natychmiast podeszli do nich, aby ustalić powód dla którego kierowca złamał zakaz parkując samochód w miejscu wyznaczonym dla wyłącznie dla karetek pogotowia ratunkowego.

Fot. Policja

Okazało się, że zarówno czterej mężczyźni jak i towarzysząca im kobieta są nietrzeźwi. Żadna z osób nie przyznawała się również do kierowania pojazdem. Ustalenie kierującego nie sprawiło jednak mundurowym żadnego problemu.
Po przejrzeniu nagrań ze szpitalnego monitoringu stwierdzili oni, że zza kierownicy opla wysiada 47 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna od kilku tygodni posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. 47 – latek został zatrzymany. Trafił do oświęcimskiej komendy Policji.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
Natomiast za złamanie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]