Mata wystartuje w wyborach prezydenckich. Wpłaca olbrzymie pieniądze na organizacje charytatywne

Michał Matczak, znany szerzej jako Mata, zamierza wystartować w wyborach prezydenckich, kiedy ukończy 35 lat. Ogłosił też, że wpłaci dużą sumę na organizacje charytatywne.


Według polskiego prawa, kandydować może osoba, która skończyła 35 lat. To dlatego Michał Matczak nie może jeszcze ubiegać się o fotel prezydenta. Zapowiedział więc start w wyborach prezydenckich w 2040 roku. Jak dodał, kampanię zamierza jednak zacząć od razu.

Odniósł się też do ciążących na nim zarzutów. Raper oskarżony jest o posiadanie narkotyków, a także o zorganizowanie imprezy masowej bez zezwolenia na Bulwarach Warszawskich.

„Zamiast #FREEMATA piszcie #MATA2040. Oficjalnie rozpoczynam kampanię na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2040 r. Już teraz, bo młodzi ludzie często przewyższają kompetencjami starszą generację. Podam przykład. Ja już teraz znam cztery języki, a Andrzej tylko dwa, z czego jeden wątpliwie. Ja chcę zdepenalizować marihuanę, a Andrzej Duda ułaskawia mefedroniarzy” – dodał raper.

Raper poinformował też, że zamierza przeznaczyć dużą sumę pieniędzy na start-upy i organizacje charytatywne.

„Z tego miejsca przeznaczam milion złotych na serię startupów, do których o dofinansowanie może ubiegać się każdy poniżej 25. roku życia (…) 420 tys. na rzecz Fundacji 420. Z tych pieniędzy powstanie płyta fundacji, zostaną opłacone badania opinii publicznej na temat idei fundacji, ale przede wszystkim zostaną opłacone kampanie edukacyjne na temat marihuany. […] Drugie 420 tys. przeznaczam na organizację MONAR, która jako jedna z niewielu organizacji w Polsce zajmuje się profilaktyką i leczeniem uzależnień. Pamiętajcie, żeby uważać z używkami, bo mogą was zmieść z planszy” — napisał.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]