Ukraina. Atak rakietowy w centrum miasta. Liczba ofiar wzrasta

Do poważnego ataku doszło w czwartek w centrum Winnicy. Co najmniej 23 osoby zginęły, jednak wciąż nie są to ostateczne dane. Wiele osób przebywa w krytycznym stanie w szpitalach.

Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych na Ukrainie poinformowała w mediach społecznościowych, że co najmniej 23 osoby, w tym troje dzieci, zginęły w czwartek w rosyjskim ataku rakietowym na centrum Winnicy. Wciąż trwają poszukiwania 42 zaginionych mieszkańców.

Mnóstwo osób zostało zabranych do szpitali. Obecnie hospitalizowane są 64 osoby, w tym dwoje dzieci. Pięciu cywili jest w stanie krytycznym. W wyniku ataku na Winnicę, zniszczonych zostało aż 55 budynków. Ratownicy jednak nie pozostawiają złudzeń- najprawdopodobniej nie ma szans, by ktoś pod gruzami trafionych budynków ocalał.

Jak przekazał rzecznik Sił Powietrznych Ukrainy Jurij Ihnat, rakiety Kalibr, którymi zaatakowano miasto, zostały wystrzelone z okrętu podwodnego na Morzu Czarnym. Celem był się przede wszystkim budynek biurowy, jednak również zaatakowane zostały budynku mieszkalne. Zapaliło się także kilkadziesiąt samochodów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]