Wybielanie zębów w domu – fakty i mity na temat wybielania preparatami z apteki

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej. Ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na wykonanie profesjonalnego zabiegu, często sięgają po preparaty do wybielania zębów dostępne w aptekach. Co warto wiedzieć, zanim samodzielnie zaczniemy wybielać zęby? Oto najpopularniejsze fakty i mity.

Fot. Materiały prasowe

Wybielanie zębów w domowych warunkach jest bezpieczne – fakt

Domowe wybielanie zębów polega na stosowaniu różnego rodzaju past i innych produktów, które mają za zadanie zmienić koloryt naszych zębów. Ich użycie jest całkowicie bezpieczne, jednak należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Ważne, aby przestrzegać przy tym wszelkich zasad higieny jamy ustnej – domowe wybielanie w żaden sposób nie chroni przed próchnicą czy chorobami dziąseł. Sięgajmy po sprawdzone preparaty, na przykład wybielające pasty do zębów z apteki internetowej wapteka.pl.

Efekty, jakie daje domowe wybielanie, są trwałe – mit

Niestety, nie istnieje coś takiego, jak trwałe wybielanie zębów. Nawet, jeśli korzystamy z profesjonalnych zabiegów, należy mieć świadomość, że będzie je trzeba po jakimś czasie powtórzyć. Efekty wybielania domowego utrzymują się średnio kilka tygodni, choć wiele zależy od konkretnej osoby – czasami można się nimi cieszyć znacznie dłużej, w innych przypadkach osiągnięcie pożądanych rezultatów w ogóle nie będzie możliwe (na przykład w momencie, gdy nasze zęby są zaatakowane przez próchnicę).

Fot. Materiały prasowe

Domowe wybielanie jest dla każdego – mit

Wybielanie zębów jest dobrym rozwiązaniem wyłącznie dla osób dorosłych, które mogą pochwalić się dobrym stanem zdrowia jamy ustnej. Nie należy przeprowadzać go u dzieci, bowiem tkanka wewnątrz zębów może ulec uszkodzeniu. Ponadto, stosowanie past wybielających przyniesie najlepsze efekty, jeśli w danym czasie wszystkie zęby będą wyleczone. Warto więc przed rozpoczęciem procedury wybielania odwiedzić lekarza stomatologa i sprawdzić, czy zęby lub dziąsła nie wymagają leczenia. Pamiętajmy, że wybielanie zębów nie jest remedium na próchnicę bądź zapalenie dziąseł, a wręcz przeciwnie – w niektórych przypadkach może prowadzić do pogłębienia zmian chorobowych. Sprawdź na blogu Wapteka.pl, jakie choroby jamy ustnej dodatkowo warto wykluczyć przed wybielaniem zębów.

Po użyciu pasty wybielającej zęby mogą wykazywać zwiększoną wrażliwość – fakt

Nadwrażliwość zębów po użyciu pasty wybielającej jest czymś zupełnie normalnym, jednak powinna ona stosunkowo szybko ustąpić. W łagodzeniu dolegliwości bólowych mogą pomóc różnego rodzaju żele na nadwrażliwość, choć najlepszym sposobem jest po prostu unikanie zimnych, gorących czy kwaśnych dań bądź napojów. Jeśli jednak nadwrażliwość nie ustępuje, warto zgłosić się do lekarza stomatologa. Oceni on, czy problem ma swoje podłoże w wybielaniu zębów, czy może jego przyczyna jest zupełnie inna.

Fot. Materiały prasowe

Domowe wybielanie jest bezbolesne – fakt

W przypadku zdrowych zębów domowe wybielanie nie powinno dawać żadnych objawów bólowych. Jeśli jednak takowe się pojawią, warto zgłosić problem swojemu dentyście i zaprzestać na jakiś czas stosowania past wybielających. Zazwyczaj ból nie jest związany z samym procesem wybielania, a spowodowany na przykład zmianami próchnicznymi. Dlatego też tak istotne jest skonsultowanie się ze stomatologiem, jeszcze zanim zaczniemy stosować jakiekolwiek preparaty wybielające.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE