Legendarny pociąg wznawia swoją działalność. Pojadą nim bogacze

Luksusowy pociąg wznawia swoją działalność. Orient Express wróci na tory już w 2024 roku. Przejazdem będą mogli cieszyć się prawdziwi bogacze.

Fot. Shutterstock

Pierwszy Orient Express wyruszył w 1883 roku z Paryża do Stambułu. Był wtedy nie tylko jednym z najszybszych pociągów na świecie, ale również niezwykle luksusowych. Maszyna była tez tematem wielu filmów i książek. Powieść „Morderstwo w Orient Expressie” autorstwa Agaty Christie rozsławiło go na cały świat. Był to symbol komfortu i bogactwa. Luksusowe wagony sypialne i wagony restauracyjne słynące ze swej kuchni sprawiły, że pociągiem podróżowały osoby arystokratycznego pochodzenia, dyplomaci i ludzie biznesu.

We Francji trwają prace nad rekonstrukcją pociągu. Firma Accor Hotels nabyła markę w 2017 roku i zamierza wprowadzić maszynę na regularną trasę jeszcze najprawdopodobniej w 2024 roku.

Oficjalnych cen nie ma, ale wiadomo, że przejazd nie będzie tani. Możliwa jest podróż trasą Orient Expressu (niemalże oryginalną) za pomocą innych pociągów. Przejazd trwa 6 dni i kosztuje ponad 7100 EUR za osobę (około 34 tys. zł). Cena za przejazd Orient Expressem może być podobna.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]