Nieoficjalnie: Wiadomo, kto zostanie nową wiceminister klimatu

Jak poinformowało źródło PAP, jest kandydat, a właściwie kandydatka na nową wiceminister klimatu i środowiska. Chodzi o Annę Łukaszewską-Trzeciakowską, która do tej pory współpracowała z grupa Orlen.

Nową wiceminister klimatu i środowiska ma zostać Anna Łukaszewska-Trzciakowska. Taką informację przekazało źródło Polskiej Agencji Prasowej. Póki co jednak nie ma potwierdzenia z rządu.

Anna Łukaszewska-Trzciakowska to była prezes Baltic power i Orlen Neptun. W 2021 roku odpowiadała tam za rozwój projektów morskiej energetyki wiatrowej. Wcześniej, od 2017 do 2019 roku zajmowała się między innymi sprawami korporacyjnymi w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej.

W sektorze energetyczny pracuje od 2007, kiedy została prezesem zarządu Elektrownii Kozienice. Była również ekspertem i pełnomocnikiem w resorcie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]