Wiceminister zdrowia zdradza liczbę przypadków. Jest się czym martwić?

Dziś na antenie Polskiego Radia wiceminister zdrowia poinformował o najnowszej liczbi przypadków koronawirusa w Polsce. Jak się okazuje, to aż o 40 procent więcje niż w ubiegły poniedziałek. 

W Europie, w tym również w Polsce, wciąż wzrasta liczba przypadków koronawirusa Dziś na ten temat wypowiedział się w rozmowie z Polskim Radiem Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia w programie „Sygnały dnia” przekazał, że mamy 319 nowych zakażeń. Zaznaczył jednak, że są to dane weekendowe, które zawsze są troche niższe niż te w ciągu tygodnia.

Oznacza to, że w dalszym ciągu trend wzrostowy się utrzymuje. W porównaniu z danymi z ubiegłego poniedziałku, zakażeń odnotowano aż o czterdzieści procent więcej. Kraska zaapelował o ostrożność-  musimy mieć z tyłu głowy, że koronawirus został z nami. Zapewnił jednak, że wciąż to są bardzo niekie liczby zakażeń.

Co istotne, nie odnotowano też żadnego zgonu z powodu COVID-19. Również diametralnie nie wzrasta liczba osób hospitalizowanych. Obecnie jest to mniej niż 900 osób. Wiceszef resortu stwierdził też, że pracownie, które przygotowują badania dla ministerstwa, nie wskazują, by czekał nas w Polsce lawinowy wzrost zakażeń.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]