Koniec ze zwolnieniami z WF-u? Jest nowy pomysł ministerstwa

Ministerstwo Sportu i Turystyki zapowiada duże zmiany. Dotyczyć mają zwolnień z lekcji WF-u. Wszystko ze względu na fakt, że pomimo, że powinny być przyjemne, nie cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. 

Fot.Pixabay

Pojawią się zmiany w zajęciach szkolnych zwanych „wuefem”. Wszystko ze względu na fakt, że coraz mniej dzieci i młodzieży jest zainteresowanych uczestniczeniem w zajęciach.Często powodem niechęci jest podejście nauczycieli. Dlatego często idą do lekarza rodzinnego lub rodzica i proszą o zwolnienie.

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk zapowiada zmiany, które spowodują, że młodzież przestanie unikać aktywności fizycznej.  Dotyczyć będą właśnie zwolnień z lekcji WF-u. Zmiany mają wejść w życie od 1 września.

Możliwość wystawienia zwolnień mają mieć jedynie lekarze specjaliści. Jak ocenił Bortniczuk, zmiany to krok w dobrym kierunku. Zwolnień będzie na pewno dużo mniej i będzie je dużo łatwiej skontrolować.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]