Nie żyje aktorka grająca w „Ogniem i mieczem”

W wieku 56 lat zmarła ukraińska aktorka Rusłana Pysanka. W Polsce zyskała popularność przez rolę wiedźmy Horpyny w filmie „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Nie żyje ukraińska aktorka i prezenterka telewizyjna Rusłana Pysanka. Kobieta po rosyjskiej inwazji na Ukrainę wyjechała do Niemiec. Tam zdiagnozowano u niej bardzo ciężką chorobę. Niestety, okazała się śmiertelna. Zmarła z poniedziałku na wtorek w wieku zaledwie 56 lat.

Rusłana Pysanka brała udział w filmach zarówno ukraińskich, jak i produkcjach polskich, rosyjskich i holenderskich.  W naszym kraju zyskała popularność z roli wiedźmy Horpyny w „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana.

Artystka była laureatką ukraińskiej Państwowej Nagrody im. Ołeksandra Dowżenki za rolę w filmie „Moskal-czarodziej”. Prowadziła również wiele programów telewizyjnych, chociażby reality show „Służbowy romans” , w którym występowała wspólnie z przyszłym prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]