COVID-19. Niedzielski podaje termin szczytu letniej fali!

Minister zdrowia zabrał głos w sprawie szczytu letniej fali pandemii. Jak ocenił, stanie się to naprawdopodobniej w połowie przyszłego miesiąca. Poziom, którego spodziewa się resort to około 8-10 tysięcy zakażeń dziennie.

Dziś podczas konferencji prasowej ministra zdrowia Adam Niedzielski mówił o najnowszych danych odnośnie liczby przypadków oraz o sytuacji epidemicznej w kraju. Wskazał również datę, kiedy nastąpi najprawopodobniej szczyt letniej fali koronawirusa.

Niedzielski wyjaśnił, że wzrosty z tygodnia na tydzień są bardzo dynamiczne. Dlatego szczyt obecnej fali nadejdzie w okolicach połowy lub w drugiej połowie sierpnia. Dodał, że poziom, którego spodziewa się ministerstwo to około 8-10 tysięcy zakażeń dziennie.

Zaznaczył jednak, że charakterystyka szóstej fali jest inna niż poprzednie. Znacznie dużo mniej jest osób hospitalizowanych i ciężkich przypadków zakażeń COVID-19.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]