Nie żyje Polak walczący na Ukrainie

Dziennikarz Onetu ustalił, że nie żyje polski ochotnik walczący w Międzynarodowym Legionie Obrony Ukrainy. Mężczyzna miał zginąć od odłamków podczas ostrzału artyleryjskiego. 

Na froncie donbaskim zmarł Polak, ochotnik walczący w Międzynarodowym Legionie Obrony Ukrainy. W tym rejonie od tygodni wciąż trwają ostrzały artyleryjskie. Zdarza się nawet tak, że żołnierze nawet przez kilka dni nie są w stanie wyjść z okopów. Mężczyzna zginął od odłamków podczas ostrzału.

Przypomnijmy, pod koniec lutego, po wybuchu wojny, prezydent Wołodymyr Zełensky przekazał, że jego kraj stworzy legion cudzoziemski dla wszystkich ochotników z zagranicy, którzy będą chcieli wepsrzeć Ukrainę w walce z Rosją. Walczyć przyjechało już w marcu około 20 tysięcy chętnych.

Obecnie w  armii walczą obywatele z 55 państw. Wśród nich, poza Polakami, są również obywatele z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Finladii. Legion Międzynarodowy stanowi integralną część sił zbrojnych Ukrainy więc może być finansowany przez armię tego kraju.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]