Miedwiediew pokazuje zmienioną mapę Polski. Strona polska reaguje

Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji pokazał na Telegramie mapę, jaką jego zdaniem zaprojektowani zachodni eksperci. To kłamstwo i manipulacja przed którą ostrzega strona polska.

Fot. Shutterstock

Były prezydent umieścił dwie mapy, jedną sprzed rosyjskiej inwazji przed 2014 rokiem i drugą, która ma przedstawiać rozbiór Ukrainy.

Wedle tej drugiej cała wschodnia i południowa Ukraina ma należeć do Rosji, wschodnia do Polski, a południowo-wschodnia do Węgier i Rumunii. Do Ukrainy należałby tylko Kijów i przyległe terytoria. Oczywiście mapa ma za zadanie potwierdzać propagandę Kremla, że zachodnie państwa chcą podzielić Ukrainę.

Do wypowiedzi odniósł się Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych RP. „Miedwiediew kolejny raz używa kłamstw i włącza się w ataki dezinformacyjne na Polskę i Ukrainę. Jednocześnie próbuje oczerniać RP oraz prezydenta UA (…) Rosyjski kłamca sugeruje, że: Ukraina jest skazana na porażkę, Polska chce zaatakować i anektować Ukrainę. Treść kłamliwego materiału powtarza jednocześnie insynuacje pod adresem Prezydenta Ukrainy. Kreml od miesięcy kolportuje materiały dehumanizujące Prezydenta Zełeńskiego. Wpis Miedwiediewa to kolejne kłamstwo obliczone na rozbudzenie wrogości między Polakami i Ukraińcami, a także kontynuacja operacji dezinformacyjnej, która jest częścią agresji wojennej Rosji na UA. Typowe dla rosyjskich działań dezinformacyjnych jest włączanie się najważniejszych przedstawicieli Kremla w operacje przeciwko innym państwom. Mamy kolejny sygnał posługiwania się cynicznie kłamstwem przeciwko innym krajom” – pisze Stanisław Żaryn na Twitterze.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]