Możliwy powrót części obostrzeń! Padła data

Letnia fala koronawirusa szerzy się szybciej niż początkowo zakładano. Ministerstwo Zdrowia zastanawia się czy nie przywrócić części obostrzeń. Padła data podjęcia ewentualnych decyzji w tej sprawie.

Resort zdrowia podał, że w czwartek potwierdzono ponad 3,5 tys. przypadków zakażeń w tym 551 reinfekcji. Zmarło sześć osób.

Na konferencji w Puławach Minister Zdrowia Adam Niedzielski był pytany o ewentualne obostrzenia. Szef resortu odpowiedział, ze rzeczywiście fala koronawirusa dynamicznie się rozpędza, ale liczba hospitalizacji nie jest dotkliwa dla służby zdrowia. Dodał, że na razie powrót obostrzeń nie jest brany pod uwagę, ale nie znaczy to, że tak pozostanie na jesieni i pod koniec wakacji.

Jeżeli będziemy widzieli niepokojące sygnały, mówię tu przede wszystkim o liczbę hospitalizacji, to będziemy podejmowali (decyzje). Jest też pewne ryzyko, że we wrześniu może się szybko pojawić wzmocnienie impulsów do zwiększenia zakażeń – dzieci wracają do szkoły, mamy powroty do pracy, więcej czasu przebywania w zamkniętych przestrzeniach. Wtedy będziemy się zastanawiali w zależności od tego, jaki ten poziom pod koniec sierpnia będzie, czy jakichś regulacji, chociażby dotyczących maseczek w środkach transportu, we wrześniu nie stosować – powiedział minister Niedzielski.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]