Tak ogromnej ulewy dawno nie było. Burze, podtopienia i brak prądu

Koniec tygodnia będzie niebezpieczny. Ostrzeżenia przed burzami wydane są dla niemal całej Polski.


Koniec tygodnia będzie burzowy i niespokojny. IMGW prognozuje:

  • W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, w południowej połowie kraju wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Na obszarze od Dolnego Śląska po Małopolskę możliwe burze. Na południu kraju prognozowana suma opadów od 15 mm do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20°C, 22°C na krańcach północnych i w obszarach podgórskich do 28°C na zachodzie i południu oraz 29°C na wschodzie Podkarpacia. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
  • W nocy z piątku na sobotę na północy kraju pogodnie, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W centrum i na południu opady deszczu, na krańcach południowych możliwe również burze i tam suma opadów do 15 mm, lokalnie około 20 mm. Temperatura minimalna od 9°C na północnym wschodzie, około 15°C w centrum, do 17°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
  • W sobotę na północy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a lokalnie także z burzami. Suma opadów w południowej połowie kraju od 15 mm do 25 mm, lokalnie od Śląska przez Małopolskę po Ziemię Świętokrzyską do 40 mm. Temperatura maksymalna od 18°C na południowym zachodzie do 24°C w centrum i 29°C na wschodzie Podkarpacia, lokalnie w kotlinach sudeckich od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]