Instytut Badań nad Wojną: „To miasto będzie głównym celem Rosji podczas obecnego etapu walk”

Amerykański Instytut Badań nad Wojną opublikował raport, w którym informuje co będzie celem obecnego etapu wojny w Donbasie. Zdaniem ekspertów Rosji chodzi najprawdopodobniej o zajęcie Bachmutu. 

Rosjanie wciąż nieprzerwanie od 24 lutego 2022 roku atakują Ukrainę. Co chwilę stawiają sobie nowy cel. W tej chwili, zdaniem amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną, siły rosyjskie chcą przede wszystkim naprawdopodobniej zając Bachmut. Analitycy ocenili, że Rosjanie będą dążyć do wykorzystywania dotychczasowych niewielkich zdobyczy na południowy wschód od Bachmutu i kontynuowania ofensywy w tym obszarze.

Pomimo to, jest mało prawdopodobne, by armia rosyjska mogła zdobyć to miasto. W związku z nowymi planami Rosji, może zmniejszyć się intensywność ataków na Siewiersk. Jak jednak podkreślają eksperci, jest jeszcze za wcześnie, aby móc być tego pewnym w stu procentach.

Instytut Badań nad Wojną dodaje, że Rosjanie najwyraźniej nasilają działania ofensywne w rejonie Awdijiwki, by ograniczyć ukraińskie ostrzały okupowanego Doniecka i okolic. Ponadto, wojska rosyjskie mogą przygotowywać się do wznowienia ofensywy w kierunku Charkowa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]