Ukraiński milioner zginął w rosyjskim ostrzale. Był jednym z najbogatszych ludzi na Ukrainie

Ołeksij Wadaturski zginął w nocy z sobotę na niedzielę wskutek rosyjskiego ostrzału cywilnej części Mikołajowa. Znajdował się na 24. miejscu listy najbogatszych ludzi na Ukrainie. Miał 74 lata.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Biznesmen był założycielem i większościowym udziałowcem spółki Nibulon – największego ukraińskiego przedsiębiorstwa zajmującego się eksportem zboża. Firma powstała w 1991 roku wskutek joint venture węgierskiej formy Kombiseed i brytyjskiej Meridian Commodities. Nazwa spółki Nibulon pochodzi od angielskich pierwszych liter miast w których prowadzona jest działalność: Mikołajów, Budapeszt i Londyn.

„Nie jest łatwo być pionierem i stworzyć coś z niczego. Ale świadomie wybrałem tę drogę, by zbudować silną gospodarkę i niepodległą Ukrainę. Aby stworzyć warunki, w których Ukraińcy mogą wieść dobre i szczęśliwe życie” – pisał Ołeksij Wadaturski w liście zamieszczonym na stronie przedsiębiorstwa z okazji 30-lecia powstania.

„Forbes” oszacował majątek biznesmena na 430 mln USD, co dawało mu 24. miejsce na liście najbogatszych ludzi na Ukrainie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]