Polski minister odwiedzi prezydenta Ukrainy!

Polski minister spraw zagranicznych udał się z wizytą do Kijowa. Tam ma się spotkać z prezydentem Ukrainy, a także z premierem oraz ukraińskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Ze względu na rosyjską agresją na Ukrainę, cały świat wspiera naszych sąsiadów jak może. Politycy prowadzą rozmowy i spotkania z rządem ukraińskim, również politycy z Polski. W połowie marca Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński odwiedzili Ukrainę, w połowie kwietnia oraz w maju  zrobił to Andrzej Duda.

Teraz w Kijowie pojawił się szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych. O wizycie Zbigniewa Rau poinformował resort w którkim komunikacie. Przekazano w nim także plan spotkań. Jak się można dowiedzieć, polski minister odwiedzi stolicę Ukrainy oraz jej okolice.

Przeprowadzi tam rozmowy z Ministrem Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kulebą. Przewidywane są również spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, a także premierem Dmytro Szmyhalem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]