Będzie czwarta dawka szczepionki dla osób poniżj 60 lat? MZ odpowiada

Liczba przypadków koronawirusa w Polsce wzrasta. Ministerstwo zdrowia odpowiedziało na nurtujące nas od pewnego czasu pytanie, dotyczące szczepionek. Czy osoby poniżej 60 roku życia będą mogły przyjąć czwartą dawkę preparatu?

Fot. Shutterstock

Od 22 lipca w Polsce przyjąć drugą dawkę przypominającą mogą w Polsce osoby, które ukończyły 60 rok życia, a także te, które ukończyły 12 lat i mają wskazania do szczepienia w związku z zaburzeniami odporności. Co jednak z pozostałymi? Czy będą również dopuszczeni do otrzymania preparatu?

Jak się okazuje, na razie nie będzie na razie możliwości przyjęcia drugiej dawki przypominającej szczepienia przeciwko  COVID-19 dla osób poniżej 60 roku życia. Jak tłumaczy rzecznik ministerstwa, ani unijna Agencja Przeciwdziałania Chorobom i Zakażeniom, ani Europejska Agencja Leków nie rekomendują teraz przyjmowania czwartej dawki tej samej szczepionki dla wszystkich pacjentów, czyli rozszerzenia grup.

Jest oczekiwanie natomiast na nową szczepionkę. Ma być ona kierowana konkretnie w wariat omikron koronawriusa.  Szczepionka powinna być dostępna w Polsce już we wrześniu. Nie ma jednak stuprocentowej pewności, ponieważ musi ona najpierw zostać zarejestrowana w Europie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE