Były kanclerz Niemiec spotkał się z Putinem. Ma „dobra wiadomość”

Były kanclerz Niemiec spotkał się z Władimirem Putinem. Miało to miejsce w ubiegłym tygodniu. Jak ocenił, ma dobre informacje. Jedną z nich jest to, że Kreml „chce dążyć do rozwiązania konfliktu przez negocjacje”. 

W ubiegłym tygodniu Gerhard Schroeder, były kancelerz Niemiec, spotkał się z przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Jak przekazał sam kanclerz w rozmowie z dziennikarzami z tygodnika „Stern” i telewizji RTL/ ntv, do spotkania doszło w ubiegłym tygodniu.

Co było tematem? Oczywiście wojna u naszych sąsiadów. Schroeder przekazał, że ma dobrą wiadomość. Usłyszał od Władmimira Putina, że Kreml chce dążyć do rozwiązania konfliktu poprzez negocjacje i nie wyklucza on podjęcia wkrótce rozmów z Ukrainą. Dzięki temu wojna mogłaby się zakończyć.

„Pierwszym sukcesem jest porozumienie ws. zboża, być może powoli może się ono rozszerzyć w zawieszenie broni.”

-wyjaśnił były kanclerz Niemiec. Przyznał, że atak na Ukrianę był „błędem”, przypomniał, że wielokrotnie potępiał działania wojenne. Jednocześnie jednak jest przekonany, że każdy konflikt można rozwiązać, decydując się na kompromis. Podkreślił jednak, że zanim dojdzie do owego porozumienia, może minąć nawet kilka lat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]