Fala upałów! Na termometrach nawet 37 stopni!

W całej Polsce odczuwamy już naprawdę wysokie temperatury. Jednak najcieplejsze dni jeszcze przed nami. Miejscami może być nawet 37 kresek powyżej zera. Do kiedy taka pogoda się utrzyma?

Fot. Shutterstock

Takiej pięknej wakacyjnej pogody nie mieliśmy od dawna. Po zaledwie kilku dniach ochłodzenia, do naszego kraju nadciąga kolejna fala upałów. I będzie naprawdę gorąco. Miejscami termomentry wskażą nawet 37 stopni Celsjusza. Trzeba podkreślić, że taka temperatura będzie w cieniu. Odczujemy więc dużo więcej.

Według prognoz synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w całym kraju najcieplej będzie w piątek. Ciepłe będą zarówno dni, jak i również noce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, natomiast w ciągu najbliższych dni nie są spodziewane deszcze.

Kiedy pogoda się zmieni? Według synoptyków pierwsze załamanie pogody nastąpi w sobotę. Nie potrwa jednak zbyt długo. Jak mówią prognozy, upały czekają nas również w drugiej połowie sierpnia. IMGW zapowiedziało, że tegoroczny sierpień może być jednym z najcieplejszych w ciągu ostatnich lat. Dlatego, kto jeszcze nie zaplanował urlopu, może śmiało to zrobić.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE