Eksperci apelują, aby podczas upałów nie pić zimnej wody!

Upały odczuwamy w całym kraju. Eksperci apelują do Polaków, aby pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Ostrzegają jednak, że temperatura wody powinna być zbliżona do temperatury naszego ciała.

Fot. Pixabay

Jak wszyscy wiemy, każdy powinien odpowiednio nawadniać się, niezależnie od pogody. Ogólne zapotrzebowanie dla kobiet wynosi minimum 2 litry, natomiast dla mężczyzn 2,5 litra dziennie. Szczególnie jest to ważne teraz, kiedy mamy do czynienia z upałami.

Jednak okazuje się, że podczas upałów temperatura wody powinna być bliżona do temperatury naszego ciała. Jak wyjaśnia w rozmowie z RMF FM kardiolog Robert Ryczek ze szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie, organizm wtedy lepiej sobie wtedy poradzi z upałem i szybciej się nawodni.

Oznacza to, że nie powinniśmy podczas wysokich temperatur pić zimnej wody. A robimy to najchętniej, często dodając również do napoków kostki lodu. A wystarczyłoby chociażby nawet wypić ciepłą herbatę i powinniśmy poczuć się lepiej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]