Pijany krakowianin leżał w rowie uzbrojony w dwa pistolety i miecz

Przy kompletnie pijanym 50-latku leżącym w rowie policjanci z Krzeszowic znaleźli miecz i dwa pistolety. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut noszenia broni w stanie po użyciu alkoholu. Teraz policjanci sprawdzają czy pistolety, które miał przy sobie wymagały zezwolenia, bo takowych mężczyzna nie posiadał.

Fot. KPP Kraków

W ubiegły czwartek (28 lipca br.) późnym wieczorem oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach otrzymał zgłoszenie o tym, że na poboczu drogi w Tenczynku leży nietrzeźwy mężczyzna. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol. Mundurowi zastali leżącego w rowie mężczyznę, mającego problemy z poruszaniem się i komunikacją. Okazało się, że jest to 50-latek z Krakowa. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas czynności policjanci znaleźli przy mężczyźnie… miecz nieznanego pochodzenia i dwa wystające z jego torby historyczne pistolety, prawdopodobnie czarnoprochowe. 50-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Miecz i pistolety policjanci zabezpieczyli.

Kolejnego dnia, w komisariacie, krakowianin usłyszał zarzut noszenia broni w stanie nietrzeźwości, co stanowi wykroczenie z Ustawy o broni i amunicji, które zagrożone jest karą aresztu albo grzywny. Z kolei pistolety policjanci przekazali do badań biegłemu balistykowi, celem stwierdzenia czy wymagają posiadania zezwolenia. W przypadku kiedy okaże się, że wymagają zezwolenia, 50-latek odpowie też za przestępstwo nielegalnego posiadania broni, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE