Najnowsze dane o bezrobociu w Polsce

Marlena Maląg zabrała głos w sprawie bezrobocia w Polsce. Jak wskazała, bezrobocie jest rekordowo niskie. Stopa za lipiec wynosi 4,9 procent. Taki sam poziom byl również w czerwcu. 

Dziś gościem porannego programu „Graffiti” na antenie Polsat News byla minister rodziny i polityki społecznej. Marlena Maląg mówiła między innymi o sytuacji związanej z bezrobociem w naszym kraju. Zdaniem minister, dane są bardzo dobre. Stopa bezrobocia za miesiąc lipiec wyniosła 4,9 procent.

Maląg dodała, że jes to taki sam poziom, jaki był w czerwcu. Różni się natomiast liczba osób bezrobotnych, ponieważ na koniec czerwca zarejestrowanych ich było około 820 tysięcy, a w lipcu już 811 tysięcy.

Szefowa resortu rodziny spodziewa się, że nadchodzące spowolnienie gospodarcze również nie odbije się mocno na rynku pracy. Jej zdaniem bezrobocie może wzrosnąć jedynie do poziomu sprzed pandemii. Wtedy jego poziom plasował się na poziomie około 5,9 procent.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]