Sieciówka chce się otworzyć w niedziele. Ministerstwo reaguje

Media nieoficjalnie informują, że już w najbliższą niedzielę otworzy się kilkaset sklepów Biedronka. Natomiast minister rodziny i polityki społecznej zwróciła się do głównej inspektor pracy z prośbą o przeprowadzenie wzmożonych kontroli przestrzegania ustawy o ograniczeniu handlu.

Fot. Shutterstock

Od 2020 roku w Polsce zaczął obowiązywać zakaz handlu w niedziele. Jest kilka wyjątków, sklepy czynne są m.in. w niedziele przed świętami. Było też kilka luk w przepisach. Wiele sklepów obchodziło zakaz poprzez pozwolenie na działanie sklepów o statusie placówek pocztowych. W końcu rząd zdecydował się na zaostrzenie przepisów.

Pomimo to, wiele placówek wciąż szuka sposobów, by zakaz ominąć. Według portalu Wirtualnemedia.pl, już w najbliższą niedzielę otworzą się sieci Biedronka. W jaki sposób? Rozpatrywane są dwa warianty: otwarcie sklepów jako placówek medycznych albo jako czytelni. W drugim przypadku, z wypożyczalni będą mogli korzystać klienci z kartą Moja Biedronka. Książki będzie można wypożyczyć na dwa tygodnie i ma być pobierana kaucja w wysokości 3 zł. Następnie będzie ona zwracana potem w formie vouchera.

Na otwarcie sklepów w niedziele zareagował już rząd. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wystąpiła do głównego inspektora pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko z prośbą o objęcie sprawy ograniczenia handlu szczególnym nadzorem i przeprowadzenie wzmożonych kontroli przestrzegania przepisów ustawy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE