UE nałożyła sankcje na byłego prezydenta Ukrainy i jego syna

Unia Europejska zdecydowała się nałożyć sankcje na dwie kolejne osoby. Na liście jest teraz były prorosyjski prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oraz jego syn Oleksander. Wszystko ma związek z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Na liście sankcyjnej Uni Europejskiej znalazły się kolejne osoby. Przypomnijmy, sankcje nakładane są na soby, podmioty i organy objęte sankcjami za to, że uczestniczyły w podważaniu integralności terytorialnej, suwerenności i niezależności Ukrainy oraz stabilności i bezpieczeństwa tego państwa lub im zagrażały.

Tym razem UE nałożyła sankcje na byłego prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i jego syna Ołeksandra. Dodatkowym zarzutem wobec Ołeksandra Janukowycza jest także prowadzenie transakcji z separatystami w Donbasie na wschodzie Ukrainy.

Sankcje polegają na zakazie wjazdu do Unii Europejskiej oraz zamrożeniu aktywów na terenie całej Unii. Komisja Europejska stanowczo potępia rosyjską inwazję na Ukrainę. Od początku wojny wzywa kraj Władimira Putina do niezwłocznego i bezwarunkowego wycofania wszystkich oddziałów i sprzętu wojskowego z całego terytorium Ukrainy w ramach jej granic uznanych przez społeczność międzynarodową.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE