Wiadomo, kto zostanie nowym szefem Agencji Wywiadu

Obecny wiceszef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ma zostać nowym szefem Agencji Wywiadu. Tak przynajmniej wynika z wniosku o zaopiniowanie go na to stanowisko skierowanego przez premiera do sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

W dniu dzisiejszym komisja do spraw specjalnych ma zaopiniować wnioski dotyczące odwołania dotychczasowego szefa Agencji Wywiadu Piotra Krawczyka oraz odwołanie Bartosza Jarmuszkiewicza z funkcji wiceszefa ABW. Tym samym miałby on zostać powołany na szefa Agencji Wywiadu.

Posiedzenie komisji będzie miało formę zamkniętą. Spotkanie, według zamieszczonego na stronie Sejmu harmonogramu, ma rozpocząć się o godzinie 14:00. Będzie to mieć meijsca po zaplanowanych na dziś głosowaniach w Sejmie.

Przypomnijmy, wczoraj rano rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował w mediach społecznościowych, że szef AW podał się do dymisji ze względów osobistych. Jak uważa RMF FM, dymisja może mieć  związek ze śledztwem ws. afery dotyczącej zakupu respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia od handlarza bronią powiązanego ze służbami.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE