Uwaga na fałszywe oferty sprzedaży opału. 37-latek stracił dużą sumę pieniędzy

Oszuści wykorzystują trudną sytuacje na rynku węgla. Mieszkaniec powiatu płockiego oszukany został przy zakupie ekogroszku za pomocą strony internetowej.

Wysokie ceny węgla oraz trudności w jego zakupie spowodowały, że pojawiły się ogłoszenia stworzone  przez oszustów. W poniedziałek do płockiej komendy zgłosił się 37-latek zawiadamiając, że został oszukany przy zakupie ekogroszku za pomocą strony internetowej.

Mężczyzna szukał atrakcyjnych cenowo ogłoszeń. W tym celu przeglądał internet. Na jednej z stron znalazł korzystną ofertę cenową i zamówił 5 ton ekogroszu. 37-latek otrzymał na e-mail potwierdzenie i dane do realizacji przelewu za zakupiony towar. Po kilku godzinach ponownie wszedł na stronę internetową firmy oferującej opał, z której usługi skorzystał. Tym razem wyświetliła się na niej informacja, że nie prowadzi ona sprzedaży węgla za pośrednictwem sklepu internetowego, a klienci, którzy w ten sposób złożyli zamówienie zostali oszukani. Mężczyzna stracił 8345 zł. Płoccy policjanci prowadzą czynności celem ustalenia oszusta.

Przypominamy, aby zachować dużą ostrożność przy korzystaniu z tego rodzaju ofert oraz stosować zasadę ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. super okazje i „promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]