Szok w Biedronce: Homofobiczna i seksistowska reklama w programie TV

W sprzedawanym przez Biedronkę magazynie „Kropka TV” pojawiła się szokująca reklama. „Nie pozwól, by za plecami nazywali Cię gejem” – brzmi wrzutka promująca środek na erekcje. Wydawca przeprasza, a Biedronka wycofuje nakład ze sklepów.

Reklama zawiera szokujące określenia, jak „pe**ł”, a kobiety nazywane są „laskami” czy „sztukami” do „zdobycia”. Po publikacji fragmentów w sieci zawrzało, nie tylko wśród feministek i osób LGBT, ale i zwykłych ludzi, których taki język zwyczajnie oburzył. Odezwali się też mężczyźni, którzy pisali, ze stereotyp dużego przyrodzenia jest krzywdzący dla niektórych i wpędza ich w kompleksy. Odzywali się nawet specjaliści w zakresie kosmetologii, którzy zapewniali, że penisa nie da się w prosty sposób powiększyć, bo jest to kwestia głównie genów.

W końcu głos w sprawie zabrał wydawca oraz Biedronka.

Oświadczenie sieci otrzymał serwis Queer.pl:

Sieć Biedronka zdecydowanie odcina się od homofonicznych treści naruszających godność. Jednocześnie podkreślamy, że nie jesteśmy wydawcą Kropki.tv i nie odpowiadamy za treści publikowane przez innych reklamodawców akceptowanych przez wydawcę. W związku z zaistniałą sytuacją, podjęliśmy decyzję o wycofaniu z naszych sklepów całego nakładu numeru zawierającego niezgodne z wartościami naszej firmy treści.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]