Zdewastowała hinduską świątynię i podpaliła pomieszczenia mieszkalne

Wieliccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawczynię podpalenia pomieszczeń mieszkalnych oraz dewastacji świątyni.

Fot. Policja

8 sierpnia br. ok godziny 24, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, zostali skierowani do miejscowości Brzegi, na teren posesji zabudowanej pomieszczeniami mieszkalnymi oraz świątynią należącymi do związku wyznaniowego jednej z religii, gdzie wg. zgłoszenia doszło do pożaru jednego z pomieszczeń.

Policjanci ustalili, że pożar pomieszczenia mieszkalnego powstał w skutek podpalenia, podczas oględzin dodatkowo ujawniono także zdewastowaną świątynię mieszcząca się w budynku sąsiednim, gdzie sprawca m.in. przy użyciu gaśnicy proszkowej, odpadów komunalnych, rolek papieru toaletowego, dopuścił się przestępstwa znieważenia uczuć religijnych. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz technikiem a kryminalni podjęli czynności w celu zatrzymania sprawcy.

Szybko ustalono, że odpowiedzialną za oba przestępstwa może być 23-letnia mieszkanka budynku, w którym wzniecono pożar. Niespełna 12 godzin od zgłoszenia o pożarze, 23-latka została zatrzymana na terenie Krakowa przez kryminalnych z Wieliczki. Kobieta usłyszała dwa zarzuty, narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz obrazy uczuć religijnych. Na wniosek wielickiej Prokuratury, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. 23 latce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE