Pędził w obszarze zabudowanym. Dostał wysoki mandat

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali uprawnienia do kierowania motocykliście i nałożyli na niego wysoki mandat karny. 48 – latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 124 km/h.

Fot. Policja

W piątek wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek. Tuż po godzinie 19, na ulicy Głównej do kontroli drogowej zatrzymali motocykl marki Suzuki, którym kierował 48 – letni mieszkaniec gminy. Motocyklista jechał z prędkością 124 km/h przy dozwolonej prędkości 50km/h. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 zł oraz punkty karne, a także zatrzymali mu prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Od początku tego roku na drogach powiatu oświęcimskiego za przekroczenie prędkości o więcej niż 50km/h uprawnienia do kierowania na trzy miesiące straciło już 44 kierowców. Wśród nich znalazło się 39 kierowców samochodów osobowych, czterech motocyklistów oraz jeden kierowca samochodu ciężarowego.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów oraz rozsądek na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE