Niemcy podejrzewają co jest powodem masowego wymierania ryb

Naukowcy z berlińskiego Instytutu Wód i Rybołówstwa Śródlądowego Leibniza podejrzewają, co może być powodem masowego wymierania ryb. Informację podał portal rbb24.

Naukowcy z berlińskiego Instytutu Ekologii Wód i Rybołówstwa Śródlądowego Leibniza podejrzewają, że za masowym wymieraniem ryb w Odrze, stoją nieznane jeszcze, toksyczne algi. Według badaczy tłumaczy to wysoką zawartość tlenu pomimo wysokich temperatur.

Inni niemieccy naukowcy, jak np. analityk Wolf von Tuempling z Centrum Badań nad Środowiskiem Helmholtza w Magdeburgu nie zaprzeczają, że tak właśnie może być, ale bardziej skłaniają się w stronę teorii, że ktoś zrzucał do rzeki substancje toksyczne.

Polskie badania Odry wykluczyły, że w wodzie mogą znajdować się metale ciężkie bądź substancje toksyczne. Próbki są codziennie pobierane. Niektóre zostały wysłane do zagranicznych laboratoriów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]