Dobra wiadomość dla rodzin. Jeżeli nie wyjechałeś na wakacje, rząd Ci w tym pomoże

Bon turystyczny to narzędzie, które ma pomóc rodzinom w wyjeździe na wakacje. Wiele osób jeszcze go nie wykorzystało. Z doniesień medialnych wynika jednak, że jego ważność kolejny raz zostanie przedłużona.

O takie rozwiązanie apelowali nie tylko rodzice, którzy z różnych względów nie będą mogli wykorzystać bonu turystycznego w sezonie, jak również sami przedsiębiorcy.

„Rodziny z dziećmi uprawnione do otrzymania bonów turystycznych najprawdopodobniej będą miały dodatkowe sześć miesięcy na ich wykorzystanie” – poinformowała „Rzeczpospolita”. Jedna z opcji ma zakładać przedłużenie bonu do I kwartału 2024 roku, co pozwoli na wykorzystanie go po wakacjach, a także przez ferie.

Bon turystyczny pozwala na opłacenie wakacji przez rodziny z dziećmi. Na każde dziecko przysługuje 500 zł bonu, a na każde dziecko niepełnosprawne 1000 zł. Bo musi być wykorzystany w Polsce, z instytucjami i przedsiębiorcami, które współpracują z programem.

Małopolska jest na szczycie listy, jeżeli chodzi o wakacyjne kierunki. To m.in. Kraków, Wieliczka i Zakopane, ale również wiele innych kurortów podgórskich.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]