Rodzice po alkoholu wszczęli awanturę. W domu trójka dzieci, w tym jedno malutkie

Libiąscy policjanci interweniowali w miejscu zamieszkania nietrzeźwych rodziców, którzy mieli pod opieką 2 -miesięczne dziecko. 34-letnia matka dziecka wydmuchała blisko 1,9 promila alkoholu, ojciec dziecka blisko 0,8 promila. O całym zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

Fot. Pixabay

W miniony wtorek tj. 16 sierpnia br. dyżurny Komisariatu Policji w Libiążu o godz. 1.25 otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z domów w Libiążu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji. Pod wskazanym adresem, oprócz 34-latki oraz jej 31-letniego partnera patrol zastał trójkę dzieci w wieku 15 lat, 12 lat oraz 2 miesiące.

Partnerzy w obecności policjantów doszli do porozumienia jednak funkcjonariusze, z uwagi na unoszący się w mieszkaniu odór alkoholu, poddali rodziców badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 34-latka wydmuchała blisko 1.9 promila alkoholu a jej partner blisko 0,8 promila. O całej sytuacji dyżurny libijskiego komisariatu poinformował dyżurującego sędziego rodzinnego, który polecił przekazać dzieci pod opiekę najbliższego członka rodziny. Dziećmi zajęła się babcia, która przyszła na miejsce interwencji. Nieodpowiedzialni rodzice odpowiedzą za narażenie życia i zdrowia swoich dzieci na niebezpieczeństwo. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że alkohol negatywnie wpływa na organizm człowieka, m.in. spowalnia jego reakcję. Osoby pod wpływem alkoholu często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które zwłaszcza w tak młodym wieku jej wymagają i potrzebują. Należy o tym pamiętać z uwagi na bezpieczeństwo oraz z powodu możliwości poniesienia surowych konsekwencji, nawet z zakresu prawa karnego, jeżeli dziecku coś się stanie, a rodzic będzie pod wpływem alkoholu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]