Oszustwo na Orlen, na które wiele osób się nabiera!

Oszustwo „na Orlen” zaczyna się od wiadomości od znajomego. Co ciekawe, znajomy sam nam to prześle, wcale nie włamano się do niego na konto. Mechanizm oszustwa prześledził niebezpiecznik.pl.

Fot. Pixabay

Klikamy w link odruchowo i zostajemy przeniesieni na stronę z „dotacją rządową” od Orlenu. Aby ją otrzymać mamy wypełnić specjalną ankietę. Po tym, jak już to zrobimy czeka nas jeszcze mini-gra po której dowiadujemy się, ze wygraliśmy 3000 zł. Aby je odebrać należy rozesłać link do 20 znajomych. Teraz już wiecie, jak rozsyła sie scam.

To oczywiście nie wszystko. Jeżeli roześlemy to 20 znajomym otworzy się kolejny… konkurs. Tym razem rzekomo od Biedronki. Kiedy wypełnimy obydwa naszym oczom ukaże się cel tych wysiłków: aby odebrać obie nagrody należy wypełnić formularz. W regulaminie poznamy organizatora konkursu, który to nie gwarantuje, że wygramy pieniądze za to gwarantuje, że Wasze dane osobowe będą sprzedawane dalej i każdy będzie przysyłał Wam reklamy.

Jeżeli więc Wasz znajomy prześle Wam link, ostrzeżcie go, że nie jest to żaden konkurs, a wyłudzanie danych osobowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]