Przepłynął 200 metrów i zniknął pod wodą. Świadkowie powiadomili służby

Dunajec zebrał śmiertelne żniwo. W Wesołowie utonął 40-latek.

Fot. pixabay.com

Nie żyje 40-letni mieszkaniec gminy Zakliczyn. Do tragedii doszło w sobotę 20 sierpnia, przed godziną 16.00. Mężczyzna wypoczywał nad brzegiem rzeki, nad którą przybył razem z psem. Zwierzę czekało na pana na brzegu, kiedy ten wszedł do rzeki.

Niestety po przepłynięciu z nurtem około 200 metrów, mężczyzna zniknął pod taflą wody. Wypoczywające w tym miejscu osoby widząc co się dzieje powiadomiły służby.

Kilka minut później na miejsce dotarli strażacy, służby medyczne oraz policjanci z Tarnowa i Zakliczyna. Rozpoczęły się poszukiwania zaginionego. Kilka minut po godzinie 17.00, 40-latek został wydobyty z wody. Niestety mimo kilku dziesięciominutowej akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.

Wykonane na miejscu czynności, pozwoliły wstępnie wykluczyć, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Śledztwo w sprawie śmierci mieszkańca powiatu tarnowskiego nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Brzesku, której przedstawiciel uczestniczył w sobotnich oględzinach procesowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]