Właściciel Cinema City chce ogłosić upadłość? Cinema-City przesyła nam oświadczenie

W związku z doniesieniami medialnymi o zamknięciu sieci kin Cinema-City w USA i UK, polska sieci przesyła nam oświadczenie. Zapewnia, że kina są otwarte.

Cinema City International to największy operator kin w Europie Środkowo-Wschodniej i Izraelu. Spółka jest częścią brytyjskiego Cineworld, którego problemy zaczęły się podczas pandemii. Okazuje się, że grupa najprawdopodobniej nie jest w stanie odrobić strat sięgających 5 mld dolarów. Liczba klientów jest niższa niż pierwotnie sądzono. Dlatego nieoficjalnie wiadomo, że Cineworld chce złożyć wniosek o upadłość. Oficjalnie przedstawiciele grupy mówią o poszukiwaniu inwestora.

Cinema-City w Polsce publikuje oświadczenie, które przesyła naszej redakcji.

W odpowiedzi na doniesienia medialne Grupa Cineworld informuje, że wszystkie jej kina: Cinema City, Cineworld i Regal pozostają otwarte dla widzów, a my nadal zapraszamy naszych Gości do kin we wszystkich krajach.

Jak ogłoszono na początku tego tygodnia, proaktywnie analizujemy opcje strategiczne, aby zapewnić solidną strukturę bilansu oraz elastyczność w dostosowywaniu się do warunków rynkowych, a proces ten pozostaje w toku. Spodziewamy się, że podjęte działania pozostaną bez wpływu na bieżącą działalność biznesową całej Grupy, w tym Cinema City. 

Zależy nam na naszych Klientach, ich kinowym doświadczaniu a naszym priorytetowym celem jest, aby pozostać najlepszym miejscem do przeżywania filmów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]