Ambasada alarmuje! „Putin zrobi coś strasznego”

Departament Stanu USA ostrzega przed rosyjskim odwetem za śmierć Darii Duginy. Według amerykanów mają być atakowane ukraińskie miasta i obiekty cywilne. 

„Mamy informacje wskazujące na to, że Rosja zwiększa wysiłki, by przeprowadzić ataki przeciwko infrastrukturze cywilnej i państwowym budynkom na Ukrainie w nadchodzących dniach.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania Rosji w Ukrainie jesteśmy zaniepokojeni trwającym zagrożeniem” – powiedział anonimowy urzędnik amerykańskiej administracji cytowany przez agencję Reutera.

Wszystko przez śmierć Darii Duginy. Dugina otwarcie popierała rosyjską inwazję na Ukrainę. Kwestionowała m.in. zbrodnie w Buczy. Przez zagraniczne organizacje uznawana była za jeden z trybów kremlowskiej propagandy i zajmowała się szerzeniem dezinformacji na temat Ukrainy. Dla Tsargradu Dugina przez długi czas prowadziła program „Nasz Punkt Widzenia” i planowała wrócić na antenę ponownie w „Pierwszym Rosjaninie”. Dugina za wspieranie działań podważających niezależność Ukrainy znajdowała się na liście osób objętych sankcjami amerykańskimi, brytyjskimi, australijskimi i kanadyjskimi.

Zginęła 20 sierpnia 2022 r. w obwodzie moskiewskim po tym, jak podejrzany ładunek wybuchł w aucie, którym podróżowała – oficjalne potwierdzenie rosyjskich śledczych w sprawie zdarzenia pod Moskwą. Jej ojciec, Aleksandr Dugin, w ostatniej chwili zmienił samochód.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]