Czarna prognoza: „Całe budynki będą odcinane od mediów”, „Musimy zmienić zupełnie styl życia”

Mariusz Łubiński prezes przedsiębiorstwa Admus, zajmującego się zarządzaniem nieruchomościami przewiduje, że czeka nas trudny czas ogromnych podwyżek i wyłączania energii.

Fot. Shutterstock

Ekspert był gościem TOK FM. Przewiduje, że z powodu podwyżek cen energii i ciepła, opłaty zamieszkania wzrosną nawet o 80-150 proc. w zależności od tego czy jest to nowy czy stary blok. Starsze mieszkania często nie są dostatecznie ocieplone, stąd ta różnica.

W tym roku energia cieplna w Warszawie zdrożała już o 31 procent, ale wszyscy przygotowujemy się do kolejnej podwyżki, która jest zapowiadana na poziomie kolejnych 300 procent – poinformował Łubiński w TOK FM. Dodał, że problemem są także koszty ogrzewania elektrycznego, bo cena za megawatogodzinę wynosiła 300 zł, a obecnie jest to 2600 zł.

Zdaniem eksperta kolejne, nadchodzące podwyżki, oznaczać będą ryzyko niewypłacalności mieszkańców. To z kolei może doprowadzić do zadłużenia spółdzielni mieszkaniowych, a w konsekwencji do odcinania od mediów całych budynków.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]