Katastrofa w Odrze: Niemiecki raport będzie po… polsku. Zaskakujący powód

Niemcy badają sprawę katastrofy w Odrze. Ich zdaniem nienaturalnie duże zasolenie wskazuje, że do rozwoju glonów przyczynił sie przemysł. Raport będzie przygotowany również po polsku. Zdaniem strony niemieckiej część osób nie ufa władzom w Polsce i będzie szukało innych informacji.

Fot. Shutterstock

Opublikowaliśmy to po polsku, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że część społeczeństwa i organizacje pozarządowe nie ufają informacjom podawanym przez rządowe media – mówi Wirtualnej Polsce prof. Justyna Wolińska z Instytutu Ekologii Słodkowodnej i Rybactwa Śródlądowego Leibniza (IGB) w Berlinie.

Niemcy badają przyczynę. Trop prowadzi aż do Czech. Dane z polski bardzo by pomogły, ale nikt nie chce ich udostępnić. Gatunek, który zakwitł rozmnaża sie w słonej, ciepłej wodzie. Woda słona naturalnie nie występuje w rzekach więc skądś musiała się wziąć. Najprawdopodobniej z przemysłu, nie wiadomo jednak kto zawinił. Najważniejsze jednak, by poznać przyczynę, by sytuacja nigdy się już więcej nie powtórzyła.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]