Maczety i spraye zarekwirowane wandalom. O to jaki mieli ekwipunek

Maczety i spraye zarekwirowane przez policjantów od wandali, którzy zniszczyli elewacje budynków.

Fot. Małopolska policja

W nocy z 19 na 20 sierpnia br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach otrzymał zgłoszenie o niszczeniu elewacji jednego z budynków w Krzeszowicach. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Policjanci po penetracji okolicy miejsca zdarzenia natrafili na opla, którym podróżowało 5 mężczyzn. Uwagę mundurowych zwrócił jeden z pasażerów, który na widok radiowozu zdjął z twarzy kominiarkę. Pojazd zatrzymali zatem ten pojazd do kontroli drogowej, wylegitymowali kierowcę i pasażerów oraz sprawdzili przewożony przez nich bagaż.

 

W bagażniku ujawnili niebezpieczne przedmioty takie jak maczety, młotek, pałkę typu tonfa, ręczny miotacz gazu, a także kominiarki z emblematami kibicowskimi jednego z krakowskich klubów oraz … kilkanaście puszek farb w sprayu. Wszystkie przedmioty zostały przez policjantów zabezpieczone. Okazało się, że należały do kierowcy pojazdu – 23-letniego krakowianina. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że za zniszczenie, poprzez pomalowanie sprayem, elewacji nie tyle jednego, co dwóch budynków oraz betonowego muru w Krzeszowicach odpowiada jeden z pasażerów opla – 26-latek z Krakowa.

 

Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Po spędzonej tam nocy usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia 3 obiektów. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]