Okradły starszą kobietę metodą „na pracownika ZUS”. Policja szuka tych kobiet

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prowadzą dochodzenie w sprawie ustalenia tożsamości dwóch kobiet, które dokonały kradzieży pieniędzy metodą „na pracownika ZUS”.

Fot. Małopolska policja

Do zdarzenia doszło 5 sierpnia br. w południe w Nowym Targu. Publikujemy portrety pamięciowe oszustek w celu ustaleniu ich tożsamości.

 

Do mieszkanki Nowego Targu zapukała kobieta, która przedstawiła się jako pracownica ZUS-u i poinformowała ją, że zaszły zmiany w emeryturach. Po chwili w mieszkaniu pojawiła się także rzekoma pani doktor, której badanie i miał zapewnić, kobiecie podwyżkę emerytury. W czasie kiedy seniorka była badana, druga z kobiet wyszła z mieszkania. Po chwili „pani doktor” również wyszła. Seniorka zorientowała się wtedy, że została okradziona z oszczędności, które przechowywała w mieszkaniu.

 

W przypadku jakichkolwiek informacji pomocnych w ustaleniu tożsamości kobiet prosimy o kontakt:

 

📞 47 83 46 400, 47 83 46 457

📧 [email protected],

 

bądź numerem alarmowym 112.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]