Ta popularna piosenka może zepsuć Ci komputer! Microsoft wyjaśnił zjawisko

Raymond Chen, rzecznik Microsoftu, napisał na swoim blogu o piosence, która psuje dyski twarde komputerów. Przedsiębiorstwo wyjaśniło, dlaczego tak się dzieje.

Fot. Pixabay

Okazuje się, że piosenka „Rhytm Nation” Janet Jackson może zepsuć Wam komputer. Wszystko zależy od tego, jaki macie dysk.

Po pierwsze do awarii dochodzi w standardowych dyskach talerzowych HDD, a nie SDD. Jak się okazuje częstotliwości piosenki rezonują z dyskami twardymi o prędkości 5400 obr./min. Częstotliwość, po odtworzeniu na głośnikach powodowała drgania określonych modeli dysków twardych. „Działa to dokładnie tak jak w przypadku gdy wysoki dźwięk może spowodować rozbicie się kieliszka do wina” – wyjaśnia rzecznik Microsoftu.

Nie wiadomo, jakie modele są dotknięte problemem, ponieważ rzecznik giganta z Redmont napisał, że zachowa to dla siebie. Ujawnił jednak, że po licznych testach „duży producent komputerów” odkrył przyczynę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]