Kierowca bmw pędził autostradą A4 ponad 200 km/h

22 sierpnia br. policjanci grupy „Speed” z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierowcy jeżdżący autostradą A4. Niedługo po tym, jak wjechali na odcinek Kraków – Katowice musieli interweniować by spowolnić kierowcę bmw, który nie przestrzegając przepisów ruchu drogowego pędził 217 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje 140 km/h. 

Fot. Małopolska policja

Brawurową jazdę 38-latka przerwali policjanci zatrzymując samochód do kontroli. Czynności zakończyły się nałożeniem na kierowcę bmw mandatu w wysokości 3000 zł i 10 punktów karnych.

Przekroczenie prędkości aż o 77 km/h to poważne naruszenie przepisów, nawet jeżeli jest to autostrada. Mundurowi, wobec tak nieodpowiedzialnych kierowców będą wyciągać surowe konsekwencje, bowiem nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, także tych śmiertelnych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]