Łukaszenka zrównał cmentarz żołnierzy AK z ziemią. MSZ myśli nad odpowiedzią

Cmentarz żołnierzy AK w Surkontach jest równany z ziemią przez białoruskie służby. Doniesienia mediów potwierdził Rzecznik MSZ, Łukasz Jasina. MSZ myśli nad odpowiedzią.

Fot. Pixabay

Jak donosi redakcja Głos znad Niemna, drogi dojazdowe zostały pozamykane, a na miejsce pojechał najprawdopodobniej ciężki sprzęt. Ludziom, którzy próbują dokumentować to, co się dzieje, grozi się więzieniem.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn skomentował poczynania białoruskiego dyktatora.

„Kolejny akt państwowego terroryzmu. Mińsk utrzymuje kurs agresywny wobec Polaków i polskości na Białorusi. Łukaszenka wie, że tworzenie 'wewnętrznego wroga’ w postaci Polaków jest dla niego bezpieczne, wygodne i pomaga utrzymać władzę. Łukaszenka ma jednak też świadomość, że jego pozycja na Białorusi może niedługo bardzo osłabnąć.

Jeśli Putinowi uda się zmusić Białoruś do udziału w wojnie przeciwko Ukrainie, Łukaszenka straci poparcie armii – wpływowego środowiska, na które może liczyć” – wyjaśnił – „Kolejne ataki na polskie cmentarze, antypolska nagonka organizowana przez reżim Łukaszenki, zatrzymania i represje na Białorusi dowodzą brutalności Łukaszenki, ale jednocześnie słabości, która jest coraz bardziej widoczna” – podsumował.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]